اولین تولید کننده دستگاه تولید فیلتر هوا با هد CNC آب خنک

 

ماشین سازی نوین فیلتر سپاهان

به روز ترین و بهترین دستگاه صنعتی CNC فیلتر هوا

همراه مطمئن
کسب و کار شما

آموزش کار با دستگاه توليد فيلتر هوا

 

مقدمه
اين آموزش سعي دارد فرآيند توليد فيلتر هوا را براي افراد هنگام خريد دستگاه توليد فيلتر هوا از ماشين سازي نوين فيلتر سپاهان تسهيل نمايد . هر چند لازم به ذکر است به صورت اسمي تمام دستگاه‌هاي داخل بازار را دستگاه توليد فيلتر هوا مي‌نامند، ولي از لحاظ کنترل و برنامه نويسي و عملکرد، دستگاه‌هاي ماشين سازي نوين فيلتر سپاهان کاملا متفاوت مي‌باشند.
به عنوان مثال، مشاهده شده شرکت‌هايي دستگاهي با نام دستگاه توليد فيلتر هوا فروخته و 2 عدد پمپ آب را به جاي پمپ‌هاي مخصوص استفاده نموده و با دو عدد تايمر سعي در کنترل دستگاه مي‌نمايند، که نه تنها اين سيستم ناکار آمد مي‌باشد، بلکه به نوعي خيانت به صنعت و ضايع نمودن سرمايه مشتري است. در هر صورت اين مقاله نمي‌خواهد به موارد فوق بپردازد و مورد فوق، فقط مثالي جهت تفاوت دستگاه‌ها مي‌باشد و پيام بسيار روشني براي مشتريان محترمي خواهد داشت که فقط به دنبال ارزاني بوده و هيچ گاه به دنبال تفاوت و کيفيت نيستند.

1-نکات فني قبل راه اندازي

قبل از راه اندازي و آموزش کار با دستگاه فيلتر هوا نکاتي از لحاظ فني وجود دارد که بايد در نظر گرفت.
1-1- حتما هنگام نصب جهت ارت دستگاه فيلتر هوا اقدام نماييد به خصوص شهرهايي که هوايي مرطوب دارند.
1-2- حتما هنگام روشن کردن دستگاه فيلتر خودرو از محافظ 15 آمپري تک فاز استفاده نماييد که در صورت نوسانات برق به دستگاه توليد فيلتر خودرو آسيبي وارد نشود.
1-3- با توجه به اينکه يکي از قطعات مهم در دستگاه توليد فيلتر هوا هدميکس تزريق مواد پلي و ايزو مي باشد و پس از مدتي تزريق مواد و اتمام تزريق نياز به شستشو پيدا مي‌کند قبل از راه اندازي حتما پمپ باد تهيه نماييد که مي‌توانيد از مارک پمپ کدخدايي که مارک بسيار مرغوبي به همراه خدمات پس از فروش عالي است استفاده نماييد. پمپ باد مناسب جهت کار با دستگاه توليد فيلتر هوا پمپ 50 کيلو به بالا مي‌باشد.
1-4- يکي از عوامل بسيار مهم در فرآيند توليد فيلتر هوا، بحث دماي مواد ايزو و پلي و بحث دماي محيط است. ماشين سازي نوين فيلتر سپاهان به تمام مشتريان عزيز پيشنهاد دارد از دستگاه‌ها و مدل‌هايي که داراي سيستم گردش آب و خنک کننده هستند استفاده نمايند و قبل از شروع به کار در حد امکان دماي محيط را پايين آورند. بهترين دما جهت اين فرآيند در بيرون و محيط 27 درجه سانتي گراد مي‌باشد.
1-5- مواد پلي يورتان که يکي از مواد مهم مصرفي در دستگاه توليد فيلتر هوا و فرآيند خط توليد فيلتر خودرو مي‌باشد به صورت دو جزيي است و توصيه مي‌شود الزاما قبل از ريختن پلي در مخزن دستگاه، خوب هم زده و چنانچه به صورت صنعتي از دستگاه‌هاي با توليد فيلتر انبوه استفاده مي‌کنيد حتما ميکسر مخصوص تهيه فرماييد تا دچار مشکل نشويد و هنگام ريختن پلي در دستگاه از قيف مناسب توري دار استفاده نماييد.
1-6- هنگام راه اندازي خط توليد فيلتر هوا و دستگاه چين کن کاغذ، ابتدا مي‌بايد قالب فيلتر هوا را جهت خط توليد فيلتر تميز نمود. چون هنگامي که فوم تزريق شده توسط هدميکس دستگاه فيلتر هوا با الاينده و يا جسم خارجي مخلوط گردد باعث بي‌کيفيت شدن فوم توليد شده در خط توليد مي‌گردد.
1-7- در هنگام کار با دستگاه توليد فيلتر هوا جهت کار و توليد فيلتر هوا قالب فيلتر هوا پلاستيکي بايد کاملا تميز و بدون گرد و غبار باشد قالب فيلتر را ميتوان با باد تميز نمود.
1-8- هنگام کار با دستگاه فيلتر هوا مواد توليد فيلتر هوا پلي و ايزو به علت واکنش شيميايي به اصطلاح پف نموده و اگر در هنگام کار با دستگاه فيلتر هوا پس از اتمام فرآيند توليد فيلتر هوا از پرس فيلتر هوا استفاده نکنيد قالب فيلتر هوا باز شده و خراب ميگردد.پرس فيلتر هوا در ابعاد مختلف قابل تهيه از ماشين سازي نوين فيلتر سپاهان مي باشد.
1-9- بعد از روشن کردن دستگاه فيلتر هوا، به علت دو جزئي بودن مواد اوليه فيلتر هوا، يعني مواد پلي يورتان و مواد ايزوسيانات، چون مواد پلي يورتان ته نشين مي‌شود همزن پلي روي مخزن پلي را روشن نماييد و سپس گردش مواد اوليه فيلتر هوا از سيستم پمپ پلي و پمپ ايزو به گردش درآيد تا هدميکس دستگاه فيلتر هوا بتواند يکنواخت مواد فيلتر هوا را ترکيت و سپس تزريق نمايد.
1-10- هنگام راه اندازي نهايي دستگاه توليد فيلتر هوا و بررسي تمامي شرايط هنگام کار با دستگاه فيلتر تمام قالب هاي فيلتر هوا را در محيط مناسب قرار داده و پس از تميز نمودن با پمپ باد کارگاه فيلتر هوا از اسپري مخصوص قالب فيلتر هوا استفاده نماييد. ازمزاياي اسپري قالب فيلتر هوا مي توان به بالا رفتن عمر قالب فيلتر هوا و شکيل بودن فوم توليدي و براق بودن فيلتر هوا اشاره نمود. جهت تهيه اسپري قالب فيلتر هوا مي توانيد با قسمت فروش تماس حاصل نماييد.
1-11- قطعه مهمي که در دستگاه فيلتر هوا کار اصلي توليد فيلتر و درصد ترکيب مواد را انجام ميدهد، نازل هدميکس مي باشد. پس از اتمام، اين قطعه بايد شستشو شود تا مواد پلي و ايزو از نازل دستگاه پاک شوند. اپراتور، نازل و مارپيچ دستگاه فيلترهوا را داخل مواد دي ام اف DMF -که يک نوع حلال فوم است- قرار ميدهد تا هدميکس آماده تزريق بعدي باشد. مدت زماني که نازل و مارپيچ هدميکس بايد در مواد دي ام اف بماند 15 دقيقه است. لازم به ذکر است که اپراتور با يک برس نرم بايد نازل ومارپيچ را تميز کند.

 

جهت هرگونه مشاوره و راهنمایی با ما تماس بگیرید.

نوین فیلتر سپاهان

تولید کننده دستگاه تولید فیلتر هوا

اولین تولید کننده دستگاه تولید فیلتر هوا با هد CNC آب خنک

اصفهان‏، شهرک صنعتی دولت آباد
خیابان بهارستان (شماره 46)، پلاک 30

09131941125

03135590111

ما را دنبال کنید:

تلگرام یوتیوب فیسبوک ایسنتاگرام آپارات

کلیه حقوق سایت متعلق به ماشین سازی نوین فیلتر سپاهان می باشد.